Borsa Nasihatları

12 Haziran 2018 Salı, 21:37

Borsa oldukça, riskli bir o kadar da karlı bir yatırım aracıdır. Kağıt alırken ve satarken yeterli bilgi dışında güncel haberler ve ekonomi piyasasını da takip etmek gerekir. Her an bir değişiklik olabilmekte borsa da, anlık alım ve satışlarda da iyi kazanç sağlayan kullanıcılar vardır. Eğer iyi borsa takipçisi ve borsa ekranlarında kazanmak istiyorsanız aşağıdaki borsa nasihatları adlı yazıyı okuyabilirsiniz. bilgilerinizin yanında, oldukça yararlı olabilecek bilgilerde derlenmiş bu yazı sayesinde daha çok kazanç sağlayın.

Borsa Nasihatları Nelerdir?

Uzun araştırmalar yaparak, temeli güçlü bir şirkette uygun olan alım aralığından pozisyon

aldı iseniz, kesinlikle günlük olayların ve gündemin tesirinde kalmayın, Sabırlı olun, Hedef ettiğiniz kazancı kesin olarak belirleyin ve ibrenin o noktaya yaklaşmasını bekleyin. Her hangi başka bir kağıdın,yukarı doğru gittiğini gördüğünüzde, kesinlikle pozisyonunuzu o tarafa kaydırmayın. İyice araştırıp incelemeden yapacağınız hareketler, çoğunlukla zararla sonuçlanacaktır, bunu asla unutmayın. Kendi kararınızı verdikten sonra da, o karara muhakkak uyun. Başkalarından etkilenip fikrinizi değiştirmeyin. Devamlı fikir değiştiren kişiler, başarılı olamazlar. Herkesin iyimser olması, çoğunlukla düşüş belirtisidir. Herkesin kötümser olması da elbette yükseliş belirtisidir. Normal olarak kar etmeyi düşündüğünüz gibi, zarar edebileceğinizi de aklınızdan çıkarmayın.

Fakat, aşağı doğru bir trendde, zarar etmeye başladığınızda pozisyonunuzu kapatın. Karlılığı devamlı olan şirketlere, uygun alım yerinden yatırım yapın. Fakat, mutlaka birkaç sene bekleyin. En tepedeyken satmak, en dipteyken de alma çabasında asla olmayın. Her zaman kararlı olun, bir karar verdiğiniz zaman, asla beklemeyin ve aklınızdakini uygulayın. Bu şekilde kendi verdiğiniz kararlarla kazanın yada kazanmayın, suçlayacak olması gereken biri olmayacaktır.Çünkü zaten bir suçlu yoktur, siz bu riski göze alıp bu işe kalkışıyorsunuz sonunda. Bol kazançlar.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir