Bist Hisse Senetleri Genel Yatırım İpuçları

13 Haziran 2018 Çarşamba, 21:49

Risk faktörlerinden kaçınmayan ve yüksek kazanç sağlamak isteyen borsa yatırımcılarının ilk tercihi arasında yer alan hisse senetleri; Borsa İstanbul yatırımcıları için, farklı alanlarda değerlendirilebiliyor. Kazanç hedeflerine göre, Bist hisse senetlerini kullanmak isteyen yatırımcılar; Bist hisse senetleri genel yatırım ipuçları araştırması yaparak, birden fazla strateji belirleyebiliyor. Düşük yatırım yüksek kazanç ve yüksek yatırım yüksek kazanç kazanç stratejileri alt başlıklarında incelenebilen Bist hisse senetleri genel yatırımları, aracı kurumların verileri ile birleştirildiğinde, yatırımcıların yüzünü güldürebiliyor.

Bist Düşük Yatırım Yüksek Kazanç

Yeni kurulan ancak gelecek vaat eden şirketlerin hisse senetleri; düşük yatırım ile yüksek kazanç elde etmek isteyen yatırımcıların, Bist hisse senetleri genel yatırımları arasında değerlendirilebiliyor. Borsada işlem gördüğü an itibarı ile düşük değerli olarak satın alınabilen, yeni kurulan şirketlerin hisse senetlerine; şirketlerin anaparası direkt etki ettiği için, yatırımcılar Bist hisse senetlerine sürpriz yatırımlar (parayı yok olarak kabul etmek) gerçekleştirebiliyor. Hisse senetlerinin satın alındığı şirketin pazar payının ve şirket değerinin yükselmesi durumunda, yatırımcılar, düşük bedelli yatırımları ile yüksek kazançlar sağlamış oluyor.

Bist Yüksek Yatırım Yüksek Kazanç

Son yıllarda yatırımcısına hiç kaybettirmeyen Bist hisse senetleri; yüksek tutarlı yatırım seçeneğini tercih eden yatırımcıların, güvenilir limanları olarak değerlendirilebiliyor. Fiyat/kazanç oranı düşük olarak değerlendirilen Bist hisse senetleri; kısa vadeli yatırım seçeneğinde, yatırımcılara çok fazla getiri sağlamayabiliyor. Ancak yatırımcılar; uzun vadeli yatırım seçeneğini tercih ederler ise, yüksek yatırımları ile doğru orantılı olarak, sürpriz yatırımlara göre daha ciddi kazançlar elde edebiliyor. Bu noktada; yatırımcıların genel tavrı ve sabır eşikleri, Bist hisse senetleri genel yatırımlarının yüksek seviyede seyretmesini sağlayabiliyor. Yüksek yatırım yüksek kazanç stratejisinde, kendi verileri üzerine yatırım yapabilen yatırımcılar; aracı kurumlar ile birlikte hareket ederek, kayıp yaşama ihtimallerini de en aza indirgeyebiliyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir