Bireysel Yatırım Hakkında Fikirler

08 Mayıs 2018 Salı, 22:43

Bireysel Yatırım Hakkında Fikirler

Yatırım sadece ticaretle uğraşan insanların değil bireysel hesapları olan kişilerinde paralarını değerlendirme aracıdır. Bir çok kişi birikmiş paralarına nasıl değer katabileceğini araştırmaktadır. Bu makalemizde onlara yol göstererek paralarına değer katmalarını sağlamayı umuyoruz.

Türkiye’de ekonomi sağlam temellere dayalı gibi gözüksede küresel ekonomik krizden tüm dünya ülkelerinin etkilendiği gibi bizlerinde etkilenmesi çok doğal. Dolar ve Euro’nun alışılmışın dışına çıkarak 4 ve 5 lira seviyelerine yükselmesi akıllara yeni bir kriz mi geliyor sorusunu getiriyor. Böyle bir ortamda yatırım yapmak ne kadar doğru? Yatırım yapılacaksa hangi alanda yatırım yapılmalı? Kesinlikle böyle bir ortamda dolar ve euro üzerinden yatırımı doğru bulmuyoruz şu an normalin çok üzerinde seyreden dolar ve euro yakın zamanda normale inecektir. Şu aşamada dolar ve euro üzerinden iş yapıp borçlanmamakta fayda olduğunu düşünüyorum. Dolar ve euronun yükseleceğini ön gören yatırımcılar krizi fırsata çevirerek paralarına para kattılar fakat bu tarz riskli yatırımlar herkesin göze alabileceği yatırımlar değildir.Bize göre en doğru yatırım atalarımızın yaptığı gibi parayı altına yatırmaktır. Altın her türlü kriz ortamında dahi değerini koruyarak yatırımcısına zarar ettirmemektedir. Bu nedenle elinizdeki parayı gönül rahatlığı ile altına yatırabilirsiniz.

Zarar ettirmeyen bir başka yatırım aracı gayrimenkul satın almaktır. Türkiye’de kentsel dönüşüm hızlı bir şekilde devam etmektedir. Büyük şehirlerin tamamında yeni projeler bulunmaktadır. Gayrimenkul yatırımında en önemli konu projenin marka değeri ve konumudur. Yatırım yaparak satın almayı düşündüğünüz gayrimenkulun değerinin artmasını istiyorsanız kesinlikle marka değeri olan bir projeye yönelmelisiniz zira reklamı olmayan ve kimse tarafından bilinmeyen projelerden alacağınız gayrimenkuller size uzun vadede zarar ettirecektir. Yatırım dendiğinde son zamanların popüler yatırım aracı bitcoin hakkında da tavsiyelerde bulunmak istiyoruz. Kripto paralar insanlara ilk etapta güven vermesede geleceğin en geçerli para birimleri olacaktır. Sizlerde gelecekteki yerinizi güçlü bir şekilde almak istiyorsanız güvenilir kaynaklardan bitcoin ( kripto para ) alımı yapabilirsiniz. Umarız bir nebze de olsa size yol gösterip fikir vermişizdir herkese bol kazançlar dileriz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir