Aldığınız Krediyi Nasıl Değerlendirebilirsiniz?

06 Haziran 2018 Çarşamba, 21:22

Birikim konusunda başarısız olan kişiler, genel ihtiyaçlarını; banka kredisi kullanarak, aylık düşük ödeme avantajı ile giderebiliyor. İhtiyaç kredilerinde, araç kredisi ya da konut kredisi gibi kullanım alanları belirlenmediği için; banka müşterileri aldıkları kredileri, istedikleri alanlarda değerlendirebiliyor. Kredisi olumlu olarak sonuçlanan banka müşterileri;aldığınız krediyi nasıl değerlendirebilirsiniz? konusunda araştırma yaparak, aldıkları krediler ile farklı yatırımlar gerçekleştirebiliyor.

Kredi Kullanarak Yatırım İhtiyaç kredisi; banka müşterilerinin düzenli gelirleri ve kredi üst limitleri dahilinde, 100.000 liraya kadar kullanılabiliyor. Kredi başvurusu olumlu sonuçlanan banka müşterileri, kendi belirledikleri vadeler ile geri ödeme gerçekleştirebiliyor. Bu noktada; kredin faiz oranın düşük olması ve kredi üst limitinin yüksek olması, banka müşterileri için avantajlı olarak değerlendirilebiliyor. Kredilerini, özel ihtiyaçları için kullanmayan banka müşterileri; yatırım seçeneğini tercih etmeleri halinde, farklı alanlarda kredilerini değerlendirebiliyor.

Krediler İçin Düşük Riskli Yatırımlar

Yatırım amaçlı kredi kullanan banka müşterileri; risk faktörlerine göre bankaların likit fonlarını kullanabiliyor. A Tipi ve B Tipi fonlar; getirilerine ve risk faktörlerine göre, banka müşterilerinin yatırım tercihleri arasında yer alabiliyor. A Tipi fonları yüksek riskler nedeni ile yatırım alternatiflerinin dışında bırakan banka müşterileri; getirisi enflasyon oranının üstünde olan B Tipi fonlar için yatırım gerçekleştirebiliyor. Kısa vadede getirisi çok fazla olmayan fonlar için; uzun vadede, düşük miktarlarda kazanç elde edilebiliyor.

Krediler İçin Yüksek Riskli Yatırımlar  Kredi kullanarak kısa sürede yüksek kar elde etmek isteyen banka müşterileri, yatırımlarını güvenilir aracılar çatısında, borsa yatırımında değerlendirebiliyor. Borsa hakkında yeterli bilgisi olmayan müşterilerin tercih etmemesi önerilen borsa yatırımlarında, yatırımcıların; güvenilir liman olarak değerlendirilen hisse senetleri üzerine yatırım tercihinde bulunmaları, olası risk faktörlerinin düşük seviyede kalmasını sağlayabiliyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir