2018’de Neye Yatırım Yapmalı?

01 Haziran 2018 Cuma, 21:12

Birikimleri olan yatırımcılar için 2017 – 2018 yılı büyük bir kar yılına dönüşmektedir. Yatırımcıların yatırım yapacakları sektörde iyi olmaları kar miktarını daha çok artıracaktır. 2018 yatırım sektöründe en çok finansal şeyler dikkat çekmektedir. Konut yatırımı için 2018 yılı pek uygun olmayacaktır. Konut kredisi şartlarının zorlaşması buna iyi bir kanıttır. Konut yatırımı ile bu yıl içerisinde iyi bir yatırım yapmanız söz konusu olmayacaktır. Ancak yatırım yapmadan önce en iyi yatırım aracını bulmak zorlayıcı olmaktadır. Bu konuda yatırımcıların piyasayı oldukça takip etmesi gerekmektedir. 2018’de Neye Yatırım Yapmalı? sorusunun cevabını bu yazıda sizlerle paylaşacağız.

Altın Yatırımı

Altın sadece 2018 yılında değil neredeyse her yıl popülerliğini koruyan bir yatırım aracıdır. Son dönemlerde yükselen altın, yaptığınız yatırımı ikiye katlayacaktır. Altın yatırımınızı, forex piyasalarında, türev ürünlerde, yurt dışı piyasalarda ve vadeli işlem ve opsiyon piyasasında yapabilirsiniz. Böylelikle yatırımınızı ikiye katlayabilirsiniz.

Döviz Yatırımı

Döviz alımı satımı tıpkı altın gibi her dönem canlılığını koruyan bir yatırım aracıdır. Döviz yatırımında daha çok euro ve dolay tercih edilmektedir. Yatırımınızı bu yönde değiştirmeniz size fayda sağlayacaktır. Yatırımlarınızda foreks piyasasına göre hareket etmeniz size en güncel yatırım fikirlerini sunacaktır. Ayrıca döviz yatırımına has olan VİOP’ta farklı döviz paritelerine yatırımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Hisse Senedi Yatırımı

Yatırımı artırma konusunda hisse senedinin çok faydalı olduğuna dair duyumlar son günlerde iyicene artmaktadır. Hisse senedi yatırımı borsa’nın vazgeçilmezi olmaktadır. İnsanların birikimlerini hisseye dönüştürüp yatırım yapmaları hem oranın daha sonra kıymetlenmesi yönünden fayda sağlayacaktır hem de kişinin yatırımına katkıda bulunacaktır. Bunun için bireysel yatırımların hisse senedi olarak saklanması oldukça faydalı bir karar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir