Ekonomik Çöküntüden Nasıl Kurtulabilirsiniz?

15 Haziran 2018 Cuma, 23:05

 

Ekonominin hızla büyüdüğü fakat enflasyonunda aynı oranda düşüş sağladığı, ters orantının yaşandığı, bütün bu olanlarda da tüketicinin zarar gördüğü hayat şartlarında ekonomik çöküşleri bütün herkes maalesef yaşamaktadır. Aile bütçesini ve ekonomik düzeyi bir arada tutabilmek oldukça sıkıntılıdır. Sonrasında çıkan depresyon halleri sizi ekonomi ile mücadele etmeye yöneltir. Peki, ekonomik çöküntüden nasıl kurtulabilirsiniz?

 

Aile Ekonomisi Nasıl Ayarlanmalıdır?

Öncelikli olarak aile birey sayısınız oldukça önemlidir. Küçük bebeğiniz ya da yetişkin bir evlada sahipseniz ihtiyaç listenize ona göre ayarlamalısınız. Yapmış olduğunuz iş size yetersiz geliyor ise mümkünse sizi yormayacak fakat gelir sağlayacak alternatif bir ek iş tercih etmelisiniz. Bu tip işleri tek başınıza yapmak zorunda değilsiniz. Eşinizle birlikte daha çok yükün altından kalkabileceğinizi unutmayın. Eşiniz çalışıyor dahi olsa aynı işi yapabilirsiniz. Mutfak masraflarınızı gözden geçirmelisiniz. Her hafta değil de iki hafta da bir pazarlık yapmalı az fakat vitaminli gıdalara yönelmelisiniz. Dışarıya çıkmak, değişik ortamlara girmek elbette ki sağlıklı bir yaşam için şarttır. Fakat dozaj kaçmadan amaç hava almak ise dışarıda sadece bir çay içmek bile yeterli gelir. Ailecek zaman geçirmenize hiçbir engel yoktur. Evden hazırlayacağınız bir piknik sepeti ile çocuklarınızla birlikte keyifli ve bütçeyi sarsmayan vakitler geçirebilirsiniz.

 

Ev İçerisinde Yapılabilecek Alternatif İşler

Örneğin internet üzerinde bulunduğunuz ortamın yöresel el işleri, bebek kıyafetleri ve bebek üzerine yapılabilecek mevlüt veya düğün şekerlemeleri tarzında hafta sonu dahi yapabileceğiniz bir iş seçebilirsiniz. Satışlar genellikle internet üzerinden sosyal medya aracılığı ile yapılmaktadır. Ailenize sağlayacağınız gelir belki de günlük işinizden fazla olacaktır. El becerisine sahip değilseniz eğer yine teknolojinin gücünden yararlanıp çeşitli yazılar yazıp, gıda sektörlerinde genellikle olur anket doldurarak aile bütçenize katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir