Özel Günler ve Bayram Kredisi Başvurusu

26 Şubat 2018 Pazartesi, 00:55

Bulunduğumuz çağda hepimizin bir şekilde finansal ihtiyaçlarını karşılamak için bankaya veya benzeri finans kuruluşlarına yolu elbet düşmüştür. Kimi zaman harç ödemesi, kimi zaman vergi ödemesi, kimi zamanda çeşitli ödemeler için bankalara gidip çeşitle şekiller de ekonomik reaksiyonlarda bulunmuşuzdur. Bu nakit ihtiyaçlarımızı gidermek için de en çok tercih ettiğimiz yollardan biri de bankalardan kredi çekmektir. Bu kredilerin farklı türleri bulunmaktadır. Kimi zaman konut kredisi, kimi zaman eğitim kredisi, kimi zaman da ev kredisi gibi değişik türlerde kredileri bankalar çekmekteyiz. Bu makalemizde sizlere özel günler ve bayramlarda çekilen kredilere nasıl başvuru yapılır anlatacağız.

Kredi başvurusunda bulunmak için öncelikle reşit yani 18 yaşında üzerinde olmanız gerekmektedir. Bayram kredisi veya bayram benzeri özel gün kredilerine başvurmak için diğer şartlar da aşağıdaki gibidir.

  1. Krediye başvurmadan önce krediye başvuracak ve bu borcu ödemenize engel teşkil edecek bir aciziyetinizin bulunmaması gerekmektedir.
  2. Krediye başvurmak için 18 yaşın üzerinde olmalısınız
  3. Krediye başvurduktan sonra krediyi alabilmek için findeks yani ortak banka havuzundaki kredi puanınızın bu krediyi almak için yeterli seviyede olması gerekmektedir.

 

Garanti Bankası Bayram Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır

Garanti Bankası her yıl bayram dönemlerinde bayram kredisi vermekte ve bununla ilgili kampanyalar düzenlemektedir. Garanti Bankası bu krediye bu dönemlerde şeker bayramı kredisi adı da vermektedir. Genellikle banka 1.29 yüzdelik oranıyla bu krediyi 48 ay vadeli olarak vermekte bayramdaki ihtiyaçlarınızı karşılamak için sizlere sunmaktadır. Bankanın bu dönemlerde bayram kredisiyle ilgili çeşitli kampanyaları da mevcut olmaktadır.

 

Garanti Bankası Bayram Kredisine başvurmak için bankanın şubesini veya internet bankacılığını tercih edebilirsiniz. Eğer şubeden başvuru yapmak isterseniz size en yakın Garanti Bankası şubesine gidip gerekli form veya evrakları doldurarak bu kredinin talebinde bulunabilirsiniz. Veya bankanın sizlere açtığı başvuru yollarıyla da yani sms veya internet bankacılığıyla da bu krediye başvurmanız mümkündür. SMS ile nasıl başvurulacağı konusunda bankanın internet sitesinde açıklamalar bulunmaktadır. Veya bankanın internet sitesine girerek direk web sayfası aracılığıyla da sizden istenen gerekli bilgileri doldurarak başvuru da bulunabilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir