Bankada Unutulan Para Sorgulama

26 Şubat 2018 Pazartesi, 00:59

Sosyal hayatta yer alan varlıklar olarak iktisadın vazgeçilmezi olan bankalara hepimizin elbet yolu düşüyor. Ve bununla birlikte insanların %90’nın neredeyse bir banka hesabı olduğunu söylemek mümkün. Bu makalemizde sizlere bankada unutulan paraları ve bu unutulan paraları nasıl geriye çekebileceğiz konusundan bahsetmek istiyoruz.

Bankada çeşitli nedenlerden dolayı paramızı unutabiliyoruz. Türkiye’de milyonlarca vatandaş ve bununla birlikte banka hesabı olduğunu varsayarsak unutulan paralar bankalara çok yüksek miktarlar bırakıyor. Kanuna göre bankada unuttuğunuz miktar 10 yılı aşkın süreye tabiiyse yani siz o parayı unutalı 10 yıl olduysa o para bankada kalıyor.10 yıldan uzun süre bankada unutulan paralar tasarruf mevduatı sigorta fonuna yani devlete aktarılıyor.

10 yıldır unuttuğunuz ve unuttuğunuz paranın nerede olduğunu anlamak için kullanabileceğiniz bir yol da mümkündür. http://www.zamanasimi.org/tbb.xhtml  adresinden ön ödemeli kart numaranızla birlikte adınızı ve soy adınızı kullanarak arama yaparsanız son 10 yılda banka hesaplarında unuttuğunuz rakamları öğrenebilirsiniz. Size tavsiyemiz ben paramı unuttum diyerek bu sorgulamayı geçiştirmemeniz.

Hepimiz insanız ve kesinlikle çeşitli nedenlerden dolayı en unutmam dediğimiz şeyleri bile unutabiliyoruz. Sizde http://www.zamanasimi.org/tbb.xhtml  linkinden adınızı ve soy adınızı, ön ödemeli kartınızın ilk 6 hanesini aynı zamanda da resimde gördüğünüz güvenlik kodunda bulunan sayıları yazarak arama yapabilir ve bu şekilde unuttuğunuz paraların miktarına ve hangi bankada olduğu bilgisine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bu aramayı yapmak için de herhangi bir kartınızın ilk 6 hanesini yazabilişiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir