Kredi ve Kredi Kartı Borçlarından Kurtulma Formülü

30 Ağustos 2018 Perşembe, 12:53

Bankacılık ürünleri borçlarını; düzenli olarak ödeyemeyen banka müşterileri, eksik ödedikleri tutarlar için faiz ödemek zorunda kalabiliyor. Düzenli gelirleri tüm borçları karşılaşamayan; ya da kullandıkları bankacılık ürünleri için farklı ödeme tarihleri belirleyen müşteriler, aşırı borçlanma sorunu ile karşılaşabiliyor. Aşırı borçlanma ve dağınık borçlar; banka müşterilerinin, nakit sıkıntısı yaşamalarına ve her ay daha fazla borcun altına girmelerine neden olabiliyor. Bu tarz sorunlar yaşayan banka müşterileri; kredi ve kredi kartı borçlarından kurtulma formülü konusunda, çözüm arayışına girebiliyor. Araştırmaları sonucunda borçlarını tek bir bankada toplama çözümü bulan banka müşterileri; düşük faiz oranları ve farklı vade seçeneklerini ile kullanılabilen, borç transfer kredileri için başvuru yapabiliyor.

Borç Transfer Kredisi Nedir?  Dağınık bankacılık ürünleri borçlarını (kredi kartı, kredili mevduat hesabı, kredi); tek bir kredi altında toplayan ve müşterilerin tek bir bankaya ödeme yapması amacıyla kredi ürünleri başlığına eklenen krediler, borç transfer kredisi olarak açıklanabiliyor. Tüm bankacılık ürünleri borçlarının dahil edildiği borç transfer kredilerinde; kredi tutarı, müşterinin düzenli gelirine göre belirleniyor.

Borç Transfer Kredisi Başvurusu  Borç transfer kredisi; müşterilerin bankacılık ürünleri borçlarını hedef alan ve nakit olarak ödenmeyen bir kredi ürünü olması sebebiyle, müşteriler için avantajlı bankacılık ürünleri arasında değerlendiriliyor. Kredi başvuru aşamasında, müşterilerin; bankacılık borçlarının tamamını, kredi dosyasına gerçek tutarları ile dahil etmeleri gerekiyor. Bankaların operasyon birimi aracılığı ile kontrol edilen borç miktarlarında; yüksek tutarlar belirtilmesi durumunda, kredi olumsuz olarak sonuçlandırılıyor. Başvuru aşamasında; belirlenen tutarlar ve müşterinin kredi puanı değerlendirmeye alındıktan sonra, kredi aynı gün içerisinde müşteriye kullandırılabiliyor. Kredisi olumlu olarak sonuçlandırılan müşterilerin, borçları; EFT yöntemi ile kredi ve kredi kartları borçlarının bulunduğu bankalara gönderildikten sonra, kredi işlemlerinin ödeme kısmı tamamlanmış oluyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir