Kredi Notu Arttırmak İçin Ne Yapmalıyız?

16 Ağustos 2018 Perşembe, 12:25

kredi notu yükseltme teknikleri

Bu yazıda kredi notu arttırmak için ne yapmalıyız? sorusunun cevabını bulacaksınız. Kredi notu kredi almak için başvuruda bulunduğunuz bankanın size kredi vermek için güvenilirliğinizi ölçtüğü puandır diyebiliriz. Kredi notu ne kadar yüksek ise bankalar size o kadar kredi vermek için savaşacaktır. Kredi notu dşük olan kişilere çok zor kredi verilmektedir. Kredi notunuz sizin son 6 ayki ödemelerinize, borçlarınıza ve vergilerinize bağlıdır. Eğer son 6 ay içerisindeki ödemeleriniz günü gününe ise kredi notunus yüksektir. Ve bu durumda bankanın size olan güvenci artacaktır. Aynı şekilde borcunuzun az olmasıda diğer bir faktördür. Bankalar kredi notuna göre bütçe sunmaktadır.

1.) Borçları sıfırlamak: Borçlarınızı sıfırladığınızda kredi notunuz artacaktır. Bu durumda tüm borçlarınızı sıfırlayıp limitleriniz aktik olacak şekilde 1 ay beklemelisiniz. Eğer borcunuz hala var ise bir gün bile ödemenizi geciktirmeyiniz. Gecikmiş kredi ödemeniz var ise 6 ay beklemeniz gerekmektedir.

 

2.) Tüm borçları birleştirin: Tüm borçlarınızı bir kartta birleştirmeniz size çok fayda sağlayacaktır. Böylece kredi notu öğrenme aşamasında banka sizin tek borcunuz olduğunu görüp size güven duyacaktır.

 

3.) Farklı kredi kartlarına sahip olmak: Farklı bankaların kredi kartlarına başvurunuz. Bu durum bankanın sizin borçsuz kredi kartlarına sahip olduğunuzu gördüğünde size kredi vermek isteme kapasitesini artıracaktır. Borçsuz kartlarınızın olması kredi notunuzun artmasına sebep olacaktır.

 

4.) Otomatik ödeme talebi: Vadesiz hesaplarınızda faturalar gibi aylık ödemeelrinizi otomatiğe bağlayın. Böylelikle ödemeleriniz günü gününe olacak ve kredi notunuz artacaktır. Böylelikle bankanın size olan güveni artacaktır.

 

5.) Limitinizi artırın: Limit artırım talepleri çok önemlidir. Kredi kartlarınızın her biri için limit artırma işleminde bulunun. Bu sayede limitleriniz yükselecek ve kredi notunuz artacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir