İhtiyaç Kredisi mi Çekmeliyim, Nakit Avans mı?

07 Ağustos 2018 Salı, 11:23

Nakit ihtiyacı; bireyler tarafından, farklı yöntemler kullanılarak karşılanabiliyor. Nakit ihtiyacı için; diğer insanlardan borç alma alışkanlığı olmayan bireyler, bankacılık ürünlerini tercih edebiliyor. Bankacılık ürünlerinde; kullanılmak istenilen tutar ve vade sürelerine göre; kredi kartı, banka kredisi ya da kredili mevduat hesapları kullanılabiliyor. Kredili mevduat hesabı; düşük tutarlarda vadesiz hesaba dahil edildiği ve ay sonunda tek seferde ödendiği için, nakit ihtiyacı olan bireylerin alternatifleri arasına dahil edilmeyebiliyor. Bu noktada ihtiyaç kredisi mi çekmeliyim, nakit avans mı? ikileminde kalan bireyler; her yöntemin avantajlarını ve dezavantajlarını ayrı ayrı değerlendirerek, nakit ihtiyaçlarına farklı çözüm yolları bulabiliyor.

Nakit Avans İncelemesi

Kredi kartından nakit avans kullanmak isteyen kredi kartı sahibi banka müşterileri, nakit ihtiyaçlarını; farklı vade seçenekleri ile kredi başvurusunda bulunmak zorunda olmadan, kısa süre içerisinde tamamlayabiliyor. Kullanılabilir limit dahilinde gerçekleştirilen kredi kartından nakit avans çekme işleminde; tek çekim ya da taksitli nakit avans kullanımı gerçekleşebiliyor. Nakit avans işlemlerinde; çekilen tutara ve taksit seçeneklerine göre, anapara üzerine işlem ücreti ve faiz ekleniyor. Ancak ihtiyaç duyulan nakitin tamamının çekilebildiği yöntemde; müşterilerden, dosya masrafı ya da sigorta gibi ek ücretler talep edilmiyor.

İhtiyaç Kredisi İncelemesi

İhtiyaç kredisi kullanmak isteyen bireyler; herhangi bir banka ile çalışmaları halinde, farklı yöntemler kullanarak ihtiyaç kredisi başvurusunda bulanabiliyor. Faiz oranlarında göre; 1-48 ay aralıklarında vade avantajı sağlayan ihtiyaç kredilerinde; uzun vadeli borçlanmak isteyen üyeler, nakit avansa göre daha avantajlı şartlar altında nakit ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Ancak her ihtiyaç kredisinde, zorunlu hayat sigortası ve dosya masrafı gibi kesintiler uygulandığı için; kullanılan kredi tutarı ne olursa olsun, müşterilerden kesinti adı altında ek ücretler talep edilebiliyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir