Hibe Kredisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

09 Ağustos 2018 Perşembe, 11:23
Hibe Kredisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kendisine yeni bir iş kurmak isteyenler için devlet tarafından destekleme kredileri veriliyor. Işsizlik yahut diğer sorunlar yüzünden pek çok insanın kendi işini kurmaya yöneldiği görülüyor. Eğer siz de kendi işinizin patronu olmak isterseniz, gerekli birtakım şartları yerine getirerek hibe kredisi almaya hak kazanabilir ve kendi işinizin sahibi olabilirsiniz. Hibe kredisi pek çok iş alanına yönelik olarak verilebiliyor. Öncelikle hibe kredileri hakkında bilmeniz gerekenler olduğunu unutmayın.

 

Hibe Kredisi Nedir?

Hibe kredisi, iş kurmak isteyen fakat bunun için sermayesi olmayan vatandaşlara yönelik olarak verdiği belirli meblağlardaki geri ödemesiz para desteğidir. Sizin de eğer bir iş kurma projeniz varsa başvurunuzu yapıp devletten hibe kredisi alabilirsiniz. Böylece girişimci ruhlu iseniz, sermayeniz olmadığı için üzülmenize gerek kalmıyor çünkü projeniz kabul görürse sermayeniz devlet tarafından karşılanıyor.

 

Hibe Kredisine Nasıl Başvurulur?

Ev hanımları, işsiz gençler, işinden memnun olmayanlar, kendi işini kurmak isteyenler eğer güçlü bir proje sunabilirlerse ve bu proje onaylanırsa devlet tarafından geri ödemesiz hibe kredisi almaya hak kazanıyor. Siz de hayalinizdeki işin sahibi olabilirsiniz ve belki de yıllık kazancınız milyon doları bulabilir. Siz de yaratıcı bir proje tasarlayıp bunu kabul ettirebilirseniz ihtiyacınız olan 30.000 TL yahut 50.000 TL gibi meblağlardaki hibe krediyi almaya hak kazanabilirsiniz. Tarımdan teknolojiye herhangi bir işyeri açma yahut iş kurma amacıyla hibe kredi desteğine başvurabilirsiniz.

 

Hibe kredisinden faydalanabilmek için İşkur’a başvurarak, başvuru formu doldurmalı ve girişimcilik kursuna devam etmelisiniz. Üstelik katılacağınız bu kurşun günlük olarak masrafları da tarafınıza ödeniyor. Size kalan kursu başarıyla tamamlayıp, hibe kredisine başvuru yapmaktır. Projenizin onaylanması sonucu da hibe kredi artık sizindir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir