Borç Kapatma Kredisi Nedir? Nasıl Alınır?

07 Haziran 2018 Perşembe, 21:32

Herhangi bir bankada bulunan kredi ya da kredi kartı borcunu kapatmak için başka bir bakaradan kredi çekilerek borçların kapanmasına borç kapatma kredisi deniyor. Böylelikle hem daha az faizle hem de kredi vadesini uzatma imkanı bulabiliyorsunuz. Borç kapatma krediler nakit krediler ve ihtiyaç kredileri ile aynı özelliği gösteriyor. Borç kapatma kredisi nedir? Nasıl alınır? sorusunun cevabını daha çok borç kapatma kredisi çekmeyi düşünen mudiler merak ediyor.

Borç Kapatma Kredisi İçin İstenen Belgeler Nelerdir?

Bu krediyi çekeceğiniz zaman başta kimlik belgesinin aslı ve 1 adet fotokopisinin olması gerekiyor. Ayrıca bankadan bankaya değişen ikametgah belgesi ve aylık gelirinizi gösteren bordronuzun olması gerekiyor. Bunlarında dışında banka tarafından sahip olduğunuz borçlarla ilgili belgeler de istenebiliyor. Örneğin, kredi kartı borcunuz varsa kredi kartı numaranız, kartın son kullanma tarihi, hesap bilgileriniz, bağlı olduğunuz banka gibi belgeler isteniyor.

Borç Kapatma Kredi Aşamaları

Üzerinde bulunan borçlarını kapatmak için bankaya borç kapatma kredisi çekme talebinde bulunursanız banka sizden çekilen kredinin borçları kapama şartıyla kredi veriyor. Bu sebeple tarafınıza verilen kredi sizin hesabınıza geçmeden borçların bulunduğu banka hesaplarına aktarılıyor. Böylelikle borçlarınız kapanarak borçları kapatmak için çektiğiniz krediyi ödemeye devam ediyorsunuz.

Borç Kapatma Kredisi Çekmenin Faydası Nedir?

Eğer borç kapatma kredisi çekerseniz tüm borçlarınız kapanmakla beraber tek bir çatı altın da toplanacağından çok daha takip edebilirsiniz. Kredi ve kredi kartlarına uygulanan gecikme faizi borç kapatma kredisinden çok daha fazla olacağından kredi daha hesaplı ve uygun oluyor. Hem kredi miktarı artsa da vadeyi uzun tutabileceğinizden sizi daha az zorlayacak konuma geliyor. Borç kapatma kredisi sayesinde kredi notunuzda da yükselme görülecektir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir