Birikimlerimi Borsaya Yatırsam Kazanır Mıyım?

29 Mayıs 2018 Salı, 21:04

Ufak ya da büyük ölçekli birikimlere sahip herkes kendini yatırım yapabileceği güvenilir bir yatırım aracı arıyor. Yatırım araçları içinde kazandırma olanakları orta ve uzun vadede getirdikleri ile Borsa daha fazla dikkat çekiyor. Doğru taktikleri ile yatırımcıyı sürekli mutlu eden bir kanal olan Borsada herkes yer alabilir. Özellikle orta vadede birikimlerimi borsaya yatırsam kazanır mıyım? Sorusu yatırımcılarını çok büyük bir kısmının merak ettiği soru. Borsa belirli şartların oluşması ile kazandıran bir alandır.

Borsada Doğru Hisse İle Kazanç

Her birikime kazandıran bir yatırım aracı olan borsada her zaman kazanan bir yatırımcı olmak için bazı şartları yerine getirmek gerekiyor. Bu şartlardan ilki şirketleri tanımak piyasayı sürekli takip etmek. Borsada yer almanın bir nevi şirket ortağı olunduğu unutulmaması gereken bir ayrıntı. Yatırımcıları borsa ile ilgili pozisyon almadan önce şirketlerin piyasada ki anlık duruşu, piyasanın genel gidişi ile ilgili bilgi sahibi olması gerekiyor. Güvenilir liman olarak görülen şirketler ve kazanç oranı yüksek sürpriz şirketler ile ilgili bilgi edinmek gerekir.

Borsa Kazanmak İçin Doğru Planlama

Birikimlerinizin borsada artması için iyi bir planlamaya ihtiyacınız var. Kullanılacak paranın kısa vadeden çok orta ve uzun vadede kazandıracağı hesaba katılarak planlamalar yapılması önemlidir. Bu planlamalar içinde şirketlerin genel duruşu, geçmiş hesapları, yıllık karları incelenmeli ve istatistikler dikkati şekilde gözden tekrar geçirilmeli. Bunların üzerinde risk oranı az ya da riskli olarak iki aşamada yatırım taktiği hazırlanabilir. Hazırlanan taktiklerde kazancı az riski düşük tutmak isteyen özellikle yeni yatırımcının yatırımcıları büyük şirketlerin yıllık iniş çıkışları üzerinden yatırım yapmaları yerinde bir taktik olacaktır. Bu taktikler doğru şekilde uygulanırsa her birikim borsa içinde kazanç sağlar.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir