Bankalardan Kredi Çekemeyenler İçin Kolay Kredi İmkanı

30 Mayıs 2018 Çarşamba, 21:04

Kişilerin kredi sicillerini bozuk olması ya da gelir durumlarının yetersiz olması halinde kredi çekebilmek epey zor hale geliyor. Bu durumda kişilerin alternatif bazı yollara başvurması gerekiyor. Ekonomi piyasasının oldukça geliştiği şu dönemlerde bankalardan kredi çekemeyenler için kolay kredi imkanı da doğabiliyor. Bu gibi durumlarda izlemeniz gereken belirli başlı yollar mevcuttur.

Evraksız ve Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Bazı bankalar müşterileri kendi bünyelerine çekebilmek amacıyla kredi sicili bozuk olan kişilere de kredi kullandırabiliyor. Bu gibi bankalardan önemli miktarlarda ihtiyaç kredisi çekilebiliyor. Aynı şekilde gelir durumunuz yetersizse, kısa bir araştırma yaparak başvuruda gelir belgesi istemeyen bankalara başvuru yapabilirsiniz. Bu tarz bankalar sizlerden geri ödeme konusunda belli başlı teminatlar isteyebilir. Örneğin; çektiğiniz kredi için bir ipotek ya da kefil göstermenizi isteyebilirler.

Danışmanlık Firmaları Üzerinden Kredi

Bankaların kredi kullandırmak konusunda kişilerden bazı şartlar talep etmesi, doğal olarak alternatif kurumların ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Bakıldığı zaman şuan için internet üzerinde birçok danışmanlık şirketi kurulmuş ve kişilere kredi kullandırmak konusunda yardımcı olmuştur. Bu tarz kurumlara daha çok internet üzerinden ulaşılabiliyor. Bu tarz firmaları tercih ederken öncelikle sitenin güvenli olduğundan emin olun. Bunu anlamanın en basit yolu ise sitenin linkinin yazılı olduğu sütunun başında ‘https’ formatının olup olmadığına bakmaktır. Bu formatın olduğu siteler SSL sertifikalı olarak hizmet verdiği için güvenilirdir. Danışmanlık firmaları sizlerden herhangi bir şekilde dosya masrafı tarzı ücretler talep etmez. Eğer internet üzerinden kredi başvurusu yaptığınız site sizlerden 500 TL civarında bir dosya masrafı istiyorsa, bu site muhtemelen sizleri dolandırmaya çalışıyor olabilir. Danışmanlık firmaları sizlerden bu kadar yüksek bir dosya masrafı talep etmez.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir