Bankadaki Vaadesiz Hesaplar Nasıl Kapatılır ?

22 Şubat 2018 Perşembe, 11:04

Bankada vadesiz hesabı olmayanımız yoktur. Fakat kimi zaman bu vadesiz hesaplara ihtiyaç duymadığımızdan dolayı kapatma gereksinimimiz oluyor. Çünkü bazı bankalar bu kullanmadığımız vadesiz hesaplardan hesap işletim ücreti almak isteyebiliyor veya yeni bir kanunla bu vadesiz hesaplara ücret ödeme ihtimalimiz doğuyor. Bu makalemizde sizlere vadesiz hesap nasıl kapatılır konusunu anlatacağız.

Öncelikle vadesiz hesabı nasıl kapatamazsınız konusunu inceleyelim. Vadesiz hesabı telefon aracılığıyla kapatamazsanız illaki yazılı bir metin veya belge sunmak zorundasınız. İnternet bankacılığı kullanıyorsanız vadesiz hesabınızı internet bankacılığı aracılığıyla kapatabilirsiniz. Eğer internet bankacılığı kullanmıyorsanız vadesiz hesabınızı şubeye giderek ve bir dilekçe vererek kapatabilirsiniz. Dilekçede tc kimlik numaranızı, banka iban numaranızı yazmanız ve banka görevlisine teslim etmeniz yeterli olacaktır. Dilekçeye ne yazmam gerekiyor diye sorarsanız “Vadesiz hesabımı kapatmak istiyorum” türünde bir ileti yazabilirsiniz. Zaten size verecekleri kağıtta yazan ibareleri eksiksiz şekilde doldurduğunuzda hesabınız kapanacaktır. Banka görevlilerinden de yardım isteyebilirsiniz.

Hangi Bankada Vadesiz Hesabım Olduğunu Unuttum ve Kapatmak İstiyorum

Eğer unuttuğunuz vadesiz hesabınızı kapatmak istiyorsanız bankaları tek tek kontrol etmekten başka çare gözükmüyor. Vadesiz hesabınız bulunduğundan şüphelendiğiniz bankanın herhangi bir şubesine gidin ve vadesiz hesabınız olup olmadığını sorun. Banka size vadesiz hesabınız bulunduğunu söylüyorsa kapatmak istediğinizi talep edebilirsiniz. Bankaların %90’ında illa hesabı açtığınız şubeye giderek o şubeden kapatmanıza gerek yok. Herhangi bir şubeden banka hesabınızı kapatabilirsiniz.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir